NOWOŚCI PRODUKTOWE

Nowości na targach Zuliefermesse 2017


Technologia PECM

Trudne geometrycznie formy metalowe można obecnie produkować wyłącznie przy ogromnych nakładach pracy. Tymczasem jednak pojawił się proces, przy użyciu którego metale można, bez względu na ich twardość, poddawać bardzo dokładnej obróbce - przy wysokiej jakości komponentach i obniżonych kosztach produkcji w stosunku do tradycyjnych procesów. Proces ten nosi nazwę PECM, nadaje się zarówno do krótkich, jak i wielkich serii, a także do produkcji prototypów, i można nim osiągać, w zależności od materiałów, chropowatości nawet do Rz 0,2 / Ra 0,05 przy dokładności poniżej 20 µm. Technologię PECM, z jej wielorakimi zaletami i różnorodnymi możliwościami już dziś oferuje swoim klientom BENSELER - który przedstawi ją na Z 2017.

Benseler Sachsen GmbH & Co. KG, hala 4, stoisko C04ErgoPack Air 712-580 / 725-580 / 740-580

ErgoPack zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie dla magazynów i hal produkcyjnych, gdzie dużą uwagę poświęca się zabezpieczeniu towarów przed transportem.
Dzięki ErgoPack Air o zmiennej wysokości można w opasywać taśmą nawet wyżej stojące palety w ergonomiczny sposób, na stojąco, bez konieczności pochylania się. Umożliwia to opatentowana, wolno wisząca lanca z podwójnym łańcuchem, która to może być przesuwana na wysokość nawet o 580 mm. Ponadto wersja Air dysponuje systemem automatycznego rozpoznawania szerokości palet dzięki dwóm czujnikom ultradźwiękowym.

ErgoPack Deutschland GmbH, hala 4, stoisko A59JLF 3,5 m i JLF 5 m

Na Z 2017 firma JUNH Hebe- und Transporttechnik zaprezentuje wózek transportowy ze wspomaganiem JLF w dwóch wariantach - JFL 3,5 M o maksymalnym obciążeniu 3500 kg oraz JLF 5 M z maksymalnym obciążeniu 5000 kg. Ten nowy wynalazek to ergonomiczne i elastyczne narzędzie, które może służyć jako wózek sterujący, transportowy, ale także jako tandem. Siła potrzebna do kierowania wózkiem pod obciążeniem jest nawet do 80 procent mniejsza, niż przy tradycyjnych urządzeniach tego typu. Tak jak w przypadku samochodu ze wspomaganiem kierownicy, oznacza to dla użytkownika znaczną oszczędność siły, ponadto oszczędza kółka i nie niszczy podłogża. Urządzenie jest tak skonstruowane, że można je kierować w dowolną stroną przy użyciu sztywnej osi, podczas gdy dwie ruchome rolki kierunkowe mogą się odwracać we wszystkich kierunkach. Obrotowa tarcza na łożysku kulkowym jest pokryta przeciwpoślizgową gumą o romboidalnym kształcie. Złączka może zostać użyta zarówno do zawieszenia małego dyszla, jak i do przyłączenia drążka łączącego.

JUNG Hebe- und Transporttechnik GmbH, hala 4, stoisko B40Urządzenie do inspekcji otworów wiertniczych PENTACON (BLI)

Producenci elementów toczonych, frezowanych lub detali z tworzyw sztucznych potrzebują stuprocentowo skutecznej kontroli jakości. Kontrola taka często jest niewystarczająca i stosowana dopiero na zakończenie całego łańcucha prac. Szczególnie trudnym wyzwaniem jest sprawdzenie otworów czy wierceń na gwinty, ich kształtu, kompletności lub ewentualnych pozostałości materiałów. Dzięki urządzeniu do inspekcji otworów wiertniczych PENTACON (BLI), które można podziwiać na Z 2017, można sprawdzić różne parametry wierceń i otworów, takich jak gwinty, wybicia czy pozostałości materiału, takie jak wióry czy ciała obce. W tym celu kontrolowane detale należy umieścić w odległości ok. 1 cm pod urządzeniem i dokonać kontroli optycznej.

PENTACON GmbH, hala 4, C06profiTEMP+

PSG Plastic Service GmbH prezentuje na Z 2017 nowy regulator gorąco - kanałowym profiTEMP+. Najważniejsze zalety to niska powierzchnia postojowa, rozszerzony zakres funkcji oraz wygodna obsługa przy użyciu ekranu dotykowego. Swój innowacyjny charakter profiTEMP+ pokazuje przede wszystkim dzięki systemowi zarządzania energią Smart Power Limitation. Również regulator gorąco - kanałowy PSG oferuje nowe rozwiązania wspierające jakość detali. Ponieważ nie ma możliwości przebicia się z wytopionym kanałem przez narożnik, nowy rozdzielnik został podzielony na długość w ten sposób, że dwie jego połowy mogą doskonale przejść przez taki kanał. Następnie obie połowy są łączone twardym lutem. Efekt: Kanał gorący odpowiadający najwyższym wymogom medycyny oraz najlepsze możliwości zmiany barwy. Ponadto PSG zaprezentuje w Lipsku wiele innych innowacyjnych rozwiązań, takich jak dysza zwierciadlana do najwęższych przebić czy nowy VCON.

PSG Plastic Service GmbH, hala 4, stoisko B08Drukowanie modeli 3D

Przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego Rapidobjekt produkuje modele 3D z tworzyw sztucznych, metali lub gipsów polimerowych. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu na rynku dynamicznego druku 3D lipskie przedsiębiorstwo zyskało trwałą pozycję w zakresie produkcji prototypów funkcjonalnych, małych serii, modeli targowych czy produkcji pomocniczej. Dzięki zastosowaniu najnowszego oprogramowania CAD Rapidobject gwarantuje optymalne wyniki modelowania 3D, a także konstruowania indywidualnych modeli 3D w ramach konstrukcji CAD. Oprócz tego Rapidobjekt może pozyskiwać dane 3D z realnego świata przy pomocy skanera 3D. Wszystkie te technologie Rapidobjekt pokaże na Z 2017.

Rapidobject GmbH, hala 4, stoisko E35


Nowości na targach Intec


MaxxMill 400

Nowe urządzenie MaxxMill 400 firmy EMCO zostanie wystawione na targach Intec 2017. W przypadku wymogu 5-stronnej lub 5-osiowej, symultanicznej obróbki małych elementów sprawdza się ono znakomicie dzięki najwyższej odporności na działanie wysokich temperatur oraz maksymalnej precyzji obrabiania. Kolejne zalety urządzenia to nowoczesna koncepcja stanowiskowa z masywnym, okrągłym stołem obrotowym, kompaktowy design z niewielką powierzchnią lokalizacji oraz obszerną przestrzenią roboczą, wysokiej jakości technika sterowania, optymalne usuwanie wiórów oraz liczne opcje, a przede wszystkim atrakcyjny stosunek ceny do wydajności. Firma EMCO opracowała oraz produkuje urządzenie MaxxMill 400 w ramach ścisłej współpracy z włoską spółką córką - EMCO Famup, specjalizującą się w pionowych centrach frezujących i gwarantującą tym samym najwyższą jakość 5‑osiowego centrum obróbkowego.
MaxxMill 400 stanowi niezwykle efektywne ekonomicznie rozwiązanie w zakresie produkcji narzędzi oraz form, budowy maszyn, mechaniki precyzyjnej oraz techniki medycznej, a także w obszarze przemysłu optycznego oraz w zakładach produkujących na zlecenie i zajmujących się kształceniem kadr. Urządzenie MM 400 może obrabiać detale o wymiarach 250 x 250 x 225 mm oraz wadze do 80 kg, zamocowane z 5 stron.

EMCO GmbH, hala 3, stoisko B13VERSA 645 linear

Jak informuje producent, urządzenie FEHLMANN VERSA 645 linear bez problemu zrealizuje w sposób precyzyjny i niezawodny każde wymagające zadanie - niezależnie od tego, czy chodzi akurat o obróbkę 5-osiową z pozycjonowaniem, czy też o 5-osiowe frezowanie symultaniczne. Za pomocą urządzenia FEHLMANN VERSA 645 linear, prezentowanego na targach Intec 2017, można w sposób bardzo dynamiczny obrabiać 5‑osiowo materiały, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej precyzji. Dzięki zastosowanej koncepcji napędu, konieczność kompromisu pomiędzy dokładnością a dynamiką obróbki odeszła do przeszłości. Napędy liniowe zapewniają bowiem przyspieszenie oraz dynamikę przy równoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji. Dzięki temu, że od strony narzędzia wykorzystywane są jedynie dwie osie, zagwarantowana zostaje wysoka sztywność oraz dokładność w osi narzędzia, co umożliwia uzyskanie idealnych powierzchni. Okrągły stół obrotowy zamontowany jest w urządzeniu w sposób wzdłużny, gwarantując tym samym obszar obrotu niezależny od osi liniowych. Maszyna posiada również napędy bezpośrednie z chłodzonymi silnikami momentowymi oraz bardzo precyzyjnymi systemami pomiarów kątowych, co w przypadku obróbki symultanicznej kilku osi zapewnia także najwyższą dokładność, przy jednoczesnym utrzymaniu dynamiki.


Fehlmann AG Maschinenfabrik, hala 2, stoisko G24Oczyszczarka strumieniowo-ścierna Twister


Stworzona przez BMF GmbH we współpracy z Centrum Innowacji Steibeis, a potem wielokrotnie nagradzana oczyszczarka strumieniowo-ścierna „TWISTER\" znalazła już swoje miejsce na międzynarodowych rynkach, a teraz będzie prezentowana na targach Intec 2017. Dzięki temu urządzeniu udało się dokonać skoku innowacyjności, polegającego przede wszystkim na zamknięciu luki między znanymi dużymi urządzeniami tego typu, a oczyszczarkami ręcznymi. Wszechstronna obróbka powierzchniowa przy niewielkim nakładzie technicznym i energetycznym, a także niewielkim zużyciu zastosowanego strumieniowanego materiału pozwala na uzyskanie równomiernej struktury powierzchni. Nowa, innowacyjna metoda pobierania wielu detali pozwala na jednoczesne umieszczanie kilku detali na przeznaczonym do nich przenośniku. Wielokrotna rotacja umożliwia intensywne i wszechstronne oczyszczanie powierzchni detalu przy znaczącym obniżeniu czasu obróbki i zużycia energii w stosunku do tradycyjnych sposobów. Dochodzi do tego wzrost wydajności produkcji osiągający nawet 90%. Oczyszczarka ta jest coraz częściej stosowana przez klientów BMF GmbH także w celu końcowej obróbki elementów konstrukcyjnych wytwarzanych w drukarkach 3D.

BMF GmbH, hala 3, stoisko C48FRANKEN Fiber-Cut

Linia produkcyjna FRANKEN Fiber-Cut jest przeznaczona do obróbki materiałów z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami i będzie można ją obejrzeć na targach Intec 2017. Zastosowanie włókien węglowych (CFK), szklanych (GFK) lub aramidowych (AFK) powoduje, że te tworzywa sztuczne stanowią szczególne wyzwanie dla frezarki. Do szorowania materiałów z CFK i GFK można stosować nażędzia skrawające pokryte cyrkonem o średnicy od 4 do 20 mm. Dzięki najróżniejszej geometrii oraz różnym rodzajom zazębień możliwe jest bardzo różnorodne stosowanie do obróbki wpustów czy kieszenie bądź też ciągłych konturów. Najczęściej stosowane do obróbki CFK i GFK są jednak powłoki diamentowo-cyrkonowe, dostępne w średnicach od 1 do 20 mm. Wszystkie można stosować jako narzędzia wielofunkcyjne do szorowania i gładzenia powierzchni. Specjalne zęby zapewniają czyste cięcie frezów, a tym samym obróbkę bez ostrych krawędzi. Zębatki pozwalają także na ogromne ilości wiórów i ich optymalne odprowadzanie, co umożliwia rezygnację z dodatkowego kroku, jakim jest szorowanie. Do mikroobróbki można stosować specjalną frezarkę o średnicach od 1 do 3 mm. Dzięki pokryciu diamentem i cyrkonem narzędzia te charakteryzują się szczególnie wysoką żywotnością.

EMUGE-FRANKEN, hala 3, stoisko E10/F09Portal liniowy EXCT

Portal liniowy EXTC umożliwia ruchy pionowe i poziome, a także dokładne pozycjonowanie. Za wysoką dynamikę odpowiadają stacjonarne silniki, a tym samym niewielka masa, która musi zostać poruszona. W przypadku zamówienia całego zestawu wszystkie komponenty pochodzą od jednego producenta, począwszy od chwytaków próżniowych, a skończywszy na elektrycznych systemach osiowych. Jak twierdzi producent, ta kombinacja pozwala na dynamiczne ładowanie z szybkim dostosowaniem formatów. Instalacja jest sterowana urządzeniem sterujących CODESYS CPX-CEC w IP65/67, które można bez zajmowania dużej ilości miejsca zainstalować przy maszynie - bez konieczności stosowania szafy sterowniczej, po prostu na samym urządzeniu. Za przyłącza służą wszystkie standardowe magistrale lub Industrial Ethernet, a także standard stosowany w przemyśle 4.0 - OPC-UA. Czujniki wizualne odczytują kody Datamatrix i sterują inteligentnie detalami i procesami. Dodatkowo Festo wspiera swoich klientów niezawodnym serwisem technicznym zarówno w chwili uruchomienia, jak i w trakcie eksploatacji przy użyciu odpowiedniego oprogramowania, ofert online i doradztwa. Wszystko to Festo pokaże na Intec 2017.

Festo AG & Co. KG, hala 2, stoisko G20ACURA 55 i ACURA 65

HEDELIUS Maschinenfabrik GmbH prezentuje na Intec 2017 nową, nadzwyczaj kompaktową i precyzyjną serię pięcioosiową ACURA do budowy narzędzi i form. Obecnie w programie produkcyjnym znajdują się dwa rodzaje tych maszyn, ACURA 55, dysponująca stołem obrotowo-przechylnym Ø440 mm oraz liniami technicznymi 500 x 550 x 520 mm (x/y/z), oraz jej starsza siostra, ACURA 65, której linia techniczna ma wymiary 700 x 650 x 600 mm (x/y/z), zaś jednostka obrotowo-przechylna - Ø650x540 mm. Specjalna konstrukcja urządzenia, zwłaszcza oś pionowa Y i pozioma oś Z, stanowią podstawę wysokiej precyzji. Odległość głównego wrzeciona od prowadnic osi Y i Z jest taka sama na całej linii technicznej. Powstające wibracje są redukowane przez użebrowane elementy posuwne z żeliwa szarego. Oś Z jest obudowana w celu ochrony przed promieniowaniem cieplnym i przewiewem. Powoduje to zmniejszenie przenoszenia ciepła, dzięki czemu obróbka jest jeszcze dokładniejsza.

HEDELIUS Maschinenfabrik GmbH, hala 5, stoisko C21Okuma MULTUS U4000

Grupa Hommel zaprezentuje na Intec 2017 tokarko-frezarkę MULTUS U4000 2SW 1500 japońskiego producenta urządzeń wysokiej klasy Okuma. Mowa tu o wielozadaniowym urządzeniu do kompletnej obróbki detali o średnicy wejściowej od 250 do 400 mm. Maksymalna długość detalu poddawanego obróbce tokarskiej na MULTUS U4000 wynosi 2 000 mm przy maksymalnej średnicy 650 mm. MULTUS U4000 jest dostępny w różnych wersjach, na przykład z dodatkowym dolnym 12-punktowym rewolwerem (czteroosiowa obróbka na wrzecionie głównym i przeciwwrzecionie), z mocnym przeciwwrzecionem, a także z osią NC-B do pięcioosiowej obróbki symultanicznej. Do obróbki siłowej centrum to jest wyposażone we wrzeciono o mocy 22 kW i momencie obrotowym dochodzącym do 120 Nm oraz maksymalnej prędkości obrotowej 12 000 min-1. Zainteresowani goście targowi będą mogli przyjrzeć się możliwościom MULTUS U4000 w zakresie przemysłu 4.0.

Hommel GmbH, hala 3, stoisko F20/G21Hi-TECH 230

Jedna z trzech nowości prezentowanych na Intec 2017 przez Hwacheon Machinery Europe GmbH to nowa Hi-TECH 230. Dysponuje ona dwunastokrotym rewolwerem z napędzanymi narzędziami skrawającymi (BMT-65) oraz osią Y umożliwiającą obróbkę w zakresie od 120 mm. Wszystkie osie liniowe są poprowadzone płasko, dzięki czemu udało się uzyskać wysoką stabilność i optymalną absorpcję wibracji. Szybko przełączający się rewolwer może ustawić narzędzia skrawającew jednej z 24 pozycji. Opcjonalnie Hi-TECH 230 jest dostępna także z przeciwwrzecionem.

Hwacheon Machinery Europe GmbH, hala 3, stoisko B22/C23Centrum tokarsko-frezarskie INDEX G200

Na Intec 2017 będzie można obejrzeć druga generację udanego centrum tokarsko-frezarskiego G200. Nowe G200 zawiera liczne udoskonalenia w zakresie budowy maszyn o przedłużonej długości detali poddanych obróbce tokarskiej, począwszy od odpowiedniego suportu narzędziowego, aż po wysoce wydajne wrzeciono frezarskie. Powstała maszyna, która w pełni jest zorientowana na potrzeby rynku: jest elastyczna w zakresie kompletowania, może obrabiać elementy wzdłużne i inne detale, pozostając przy tym wysoce efektywną.

INDEX-Werke GmbH & Co. KG, hala 3, stoisko B16/C17Wielowrzecionowy automat CNC INDEX MS16 PLUS

Jako rozszerzony wariant urządzenia INDEX MS16 Plus z serii MultiLine specjaliści od urządzeń wielowrzecionowych z Esslingen prezentują sześciowrzecionową obrabiarkę CNC na detale o średnicy do 22 mm. To modułowo skonstruowane sześciowrzecionowe urządzenie ma ambicję zastąpić stosowane wciąż jeszcze szybkie, ale wymagające czaso- i pracochłonnego zbrojenia automaty wielowrzecionowe, które wciąż dominują na rynku obróbki detali o niewielkim i średnim poziomie skomplilowania.

INDEX-Werke GmbH & Co. KG, hala 3, stoisko B16/C17HPR400

MAPAL stworzył wysokowydajny rozwiertak HPR400 i zaprezentuje go na Intec 2017. Dzięki specjalnym, bardzo dokładnym gniazdom użytkownik stosujący ten system może zmienić ostrza bezpośrednio na miejscu, przy użyciu jednego klucza dynamometrycznego. Nie ma mowy o nieprawidłowej instalacji, ponieważ możliwa jest tylko jedna pozycja, przy czym ostrze może zostać zamontowane w dowolnym miejscu. Oznacza to nie tylko brak konieczności żmudnego nastawiania, lecz także brak konieczności kożystania z usług serwisu. Jedyne, co potrzeba, to odpowiednia ilość zapasowych ostrzy MAPAL. Nie ma konieczności obróbki korpusów, więc nie są wymagane specjalistyczne nażędzia. Przy niewielkim nakładzie pracy i niewielkiej liczbie narzędzi użytkownik HPR400 uzyskuje nadzwyczaj dokładne otwory wiertnicze. Zasada budowy HPR400 umożliwia jego łączenie z innymi systemami, a tym samym wykorzystanie innych narzędzi - na przykład w celu tworzenia poszczególnych kroków obróbki albo wykorzystywania systemów napinających dla iniekcji. Rozwiertak dysponuje wewnętrznym systemem dostarczania chłodziwa, czynnik chłodzący dostaje się bezpośrednio i szybko do samego ostrza. Nierówne ułożenie gniazd umożliwia bezproblemowe cięcie. HPR400 jest dostępny w zakresie średnic od 50 do 315 mm, z mocowaniami modułowymi HSK lub MAPAL. Dzieki odpowiednio dostosowanym ostrzom, można go wykorzystywać do obróbki niemal każdego rodzaju materiału. MAPAL oferuje różne płyty skrawające, z twardych metali, z powłoką CVD lub bez niej, z cermetu, z PKD lub PcBN.

MAPAL Präzisionswerkzeuge Dr. Kress KG, Hala 3, stoisko G10/H11C 250

Fabryka Maszyn Betrhold Hermle AG prezentuje się na Intec 2017 w Lipsku wraz ze swoim najnowszym pięcioosiowym centrum obróbkowym C 250. Nowo wyprodukowana C 250 stanowi raz z C 400 własną linię produktów o nazwie Performance-Line. C 250 wykonano przy zastosowaniu sprawdzonego, lecz zmodyfikowanego systemu Gantry, dysponuje ona łożem z odlewu mineralnego. Zintegrowany sztywny stół naprężający umożliwia w wersji trzyosiowej obróbkę detali o maksymalnej masie 1100 kg (600 x 550 x 450 mm). Na okrągłym przechylnym stole NC w wersji pięcioosiowej można dokonywać nawet symultanicznej wysokoprecyzyjnej obróbki detali o maksymalnej masie 300 kg (Ø 450x 355 mm). Drogi przemieszczania znajdujące się w przestrzeni roboczej wyłożonej stalą nierdzewną wynoszą 600 x 550 x 450 mm przy rozwartości 550 mm i maksymalnym uchyleniu drzwi 688 mm. Są to optymalne warunki do prostego i bezpiecznego ładowania dźwigiem. C 250 posiada zintegrowany magazynek na 30 narzędzi. Opcjonalnie można dołączyć dwa magazynki dodatkowe na 50 lub 88 narzędzi. Pulpit sterowniczy można przechylić w zależności od pozycji punktu załadowczego narzędzi, dzięki czemu operator może bezpośrednio wpisać dane urządzenia do tabeli na stacji sterującej.

Maschinenfabrik Berthold Hermle AG, hala 2, stoisko G14Seria LUMEX

Podobnie jak podczas poprzednich edycji Intec, również i w tym roku pojawi się w Lipsku przodujący japoński producent wysokojakościowych centrów obróbkowych MATSUURA Machinery GmbH. Seria LUMEX, którą będzie można obejrzeć na najbliższych targach Intec, czyni firmę MATSUURA wedle jej własnych informacji jednym z liderów światowej technologii laserowej. LUMEX to wynik intensywnych prac badawczo-rozwojowych, które MATSUURA prowadzi w branży dodatkowej obróbki od niemal 20 lat. Urządzenia LUMEX Hybrid dysponują najnowszą technologią laserową high-tech oraz sprawdzoną technologią bardzo szybkiej obróbki MATSUURA. Są w stanie wykonać dowolną formę 3D z maksymalną precyzją i jakością powierzchni.

MATSUURA Machinery GmbH, hala 2, stoisko C60 / hala 3, stoisko D29Oś liniowa SCHUNK ELP

Przedsiębiorstwo SCHUNK świadomie dba o to, aby stosowanie obróbki mechatronicznej nie było nadmiernie skomplikowane. Najważniejsze dla nich jest zmniejszenie poziomu skomplikowania. Mechanicy, którzy dotychczas używali komponentów mechanicznych, powinni być w stanie z łatwością obsługiwać mechatroniczne komponenty SCHUNK. W ten sposób firma chce z jednej strony usunąć przeszkody stojące na drodze do Przemysłu 4.0, zaś z drugiej pragnie umożliwić wolny wybór między napędem pneumatycznym i elektrycznym. Sterowana elektrycznie oś liniowa SCHUNK ELP ma spełniać te wymogi. I tak udało się stworzyć ultrakompaktowy moduł liniowy z niewymagającym skomplikowanych prac konserwacyjnych bezpośrednim napędem liniowym 24V, przy którym nakłady związane z uruchomieniem są bardzo niskie. Napęd i sterowanie są całkowicie zintegrowane w module. Oś jest przyłączana przez znormalizowane gniazdo (M8/M12), pozycja końcowa ustawiana mechanicznie kluczem sześciokątnym, zaś prędkość wprowadzania i wyprowadzania regulowana dwoma przełącznikami obrotowymi. Co więcej, opracowana przez SCHUNK technologia samoucząca powoduje, że moduł automatycznie dostosowuje swój profil ruchu do danej masy częściowej. Najczęściej wystarczą dwa do pięciu ruchów, aby zakończyć automatyczne programowanie. Oznacza to, że moduł dostosowuje swoje zachowanie reaktywnie, bez wpływu nadrzędnego sterownika.

SCHUNK GmbH & Co. KG, hala 2, stoisko F24/G23HEC 500F

Dzięki nowym poziomym centrom obróbki Heckert Focus grupa Starrag wychodzi naprzeciw wszystkim użytkownikom, którzy przywiązują dużą wartość do wysokiej wydajności, niezawodności oraz długoterminowej dokładności urządzeń, ale nie potrzebują skomplikowanej specyfikacji zamówień ze specjalnymi życzeniami odnośnie wyposażenia. Korzystają z niewielkich kosztów inwestycyjnych, krótkich terminów dostaw i małych gabarytów urządzenia. Goście Intec 2017 będą mieli okazję obejrzeć takie centrum obróbki Focus na żywo. Grupa Starrag zaprezentuje urządzenie HEC 500F. Poziome centrum obróbki jest bardzo przekonujące odnośnie do wydajności, prędkości i precyzji. Zostało wyposażone we wrzeciono napędzane silnikiem 32,4 kW oraz podajnikiem narzędzi HSK-A63. Osie liniowe mogą przyspieszyć nawet 9 m/s², maksymalna prędkość przesuwu szybkiego dochodzi do 65 m/min. Na najnowocześniejszym poziomie są także urządzenia kontrolne i monitorujące pracę, a także systemy serwisowe i diagnostyczne, co oznacza, że HEC 500F to prawdziwe urządzenie Przemysłu 4.0.

Starrag AG, hala 3, stoisko G20/H21TruLaser Cell 3000

Naprawianie, nakładanie powierzchni, uszlachetnianie lub drukowanie 3D zupełnie od nowa - wielozadaniowa technologia produkcyjna Laser Metal Deposition (LMD) stała sią mocniejszym procesem drukowania 3D, gotowym do zastosowań przemysłowych. Producent systemów laserowych TRUMPF pokaże na Intec 2017 nowe rozwiązania i aplikacje dla technologii PMD, znanej także jako spawanie laserowe. Technologią LMD TRUMPF chce zainteresować najróżniejsze branże, z różnorodnym zastosowaniem. Oprócz drukowania 3D mogą to być także technika łączenia oraz produkcji systemów nakładania powierzchni. W centrum uwagi pozostają przede wszystkim możliwości wykonywania napraw w przemyśle lotniczym, a także kombinacja różnych technologii laserowych w jednym urządzeniu - na przykład w TruLaser Cell 3000. Kompaktowy i wysoce precyzyjny laser pięcioosiowy umożliwia cięcie, spawanie i laserowe spawanie z nakładaniem powierzchni w trzech wymiarach.

TRUMPF GmbH + Co. KG, hala 3, stoisko H12Łamacz wióra YB9320 MM

W postaci modelu YB9320 firma ZCC Cutting Tools Europe, pochodzący z Chin producent maszyn do obróbki skrawaniem, prezentuje nową generację przestawnych płyt wieloostrzowych pokrytych PVD. Szczególną wagę przyłożono tu do zmniejszenia zużycia przy uwzględnieniu stabilności procesów oraz wydajności. Wymogom tym udało się sprostać przy zastosowaniu nowej technologii nakładania powłok, w której specjalne atomowe uporządkowanie powłoki wielowarstwowej przynosi dużą odporność na ścieranie, ale także ciągliwość i wytrzymałość na wysokie temperatury. Korzyści dla użytkowników to między innymi wysokie bezpieczeństwo obróbki, większa przepustowość czy mniejsze koszty produkcji przy szerokim zakresie zastosowań. YB9320 można stosować zarówno z seriami produktów w zakresie narzędzi tokarskich ISO czy do przebijania, jak i w kombinacji z różnymi systemami frezarek WSP do obróbki stali, stali szlachetnej, a nawet superstopów.


ZCC Cutting Tools Europe GmbH, hala 2, stoisko B19
 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska na oficjalne otwarcie europejskiego roku targowego 2019 dla branży obróbki metali, branży maszynowej i poddostawczej

Duże zainteresowanie przyszłoroczną edycją targów Intec oraz Z - lipskie targi przemysłowe cenią sobie obecność wystawców i odwiedzających z Polski W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie......